Цей шкідник поширений в Україні та приносить велику шкоду цибулі. Цибулева міль – метелик сірого кольору, опушений, розмах крил досягає 14 мм. Гусінь досягає 11 мм довжини, жовтувато-зеленого кольору. Цибулева міль пошкоджує продовольчі і насіннєві посіви цибулі. На сім’яниках знищує бутони, квіти, насіння.
Поява метеликів цибулевої молі збігається з моментом появи сходів цибулі, літають вони вночі, невдовзі самки відкладають яйця на сходи. Гусінь прогризає шкірочку пера цибулі і проникає всередину, де харчуються м’якоттю. Закінчивши розвиток, гусінь вповзає назовні, і окуклюється у павутинному коконі. Розвиток триває 9-12 днів. Вилітають метелики нової генерації, гусінь яких пошкоджує сім’яники.
Заходи боротьби з шкідниками цибулі.
1. Вирощування цибулі в сівозміні, видалення і знищення рослинних залишків, посів і посадка здоровим посадковим матеріалом у ранні терміни.
2. Внесення під час садіння цибулин в ґрунт препаратів «Боверину» або «Метаризину». Влітку цибулю можна обприскувати біопрепаратами «Актофіт» плюс «Бітоксибациллін» або «Лепідоцид» та прилипачем «Ліпосам» кожні 2-3 тижні, але за 48 годин перед вживанням.