Слимаки

Гол1 слизнякиЦе шкідник, який в Україні поширений  всюди,завдає найбільшої шкоди у вологі роки. Найчастіше зустрічаються сітчасті (до70 мм) та польові (до 50 мм) слизняки. Слизняки особливо великої шкоди завдають  розсаді і сходам овочевих культур. Пошкоджують ягоди суниці, бадилля і бульби картоплі, коріння, виїдаючи у них глибокі порожнини. Шкодять у теплицях і парниках. Зимують яйця і молоді слизняки. Навесні відроджуються молоді особини, які намагаються знаходити сирі місця з багатою рослинністю. Вони активні ввечері та вночі. Вдень ховаються під різним укриттям. Найбільш сприятлива для їхнього розвитку температура 12-200. Наприкінці літа і восени слизняки відкладають яйця купками під грудочки ґрунту біля підніжжя рослин.

Масове розмноження слизняків можливе, якщо протягом двох років поспіль опади перевищують норму і температура повітря нижче за середню.

Заходи боротьби:

Ранньовесняна обробка вологого ґрунту препаратом Агрозин згідно інструкції, який допомагає звільнити ділянки від слизняків майже повністю, але з досвіду можна порекомендувати збільшити дозу майже у двічі.  Періодичне видалення бур’янів у межі посівів. Виловлювання слизняків на невеликих ділянках за допомогою різних прикриттів, під які слизняки заповзають на день. Робити приманки під дощечки, обов’язково у затінку. Для приманки насікти капусту, полляти її нерозчиненим препаратом «Лепідоцид», тоді слизняків і не прийдеться збирати, т.д. від такої «смакоти» вони лопаються.

Закрыть
Закрыть

Войти

Закрыть

Корзина (0)

Корзина пуста Нет товаров в корзине.
0