Оптимальні терміни посіву.
Коли розцвітає пролісок, сіємо томати на розсаду, приблизно 70 – 75 днів до висадки її на місце. В цей же час можна сіяти баклажани та перці, кореневу селеру, полуницю, а також петунію, духмяний тютюн, дворічники.
Ранній посів холодостійких культур можна робити, як тільки зійшов сніг. Грунт ще занадто вологий і сіяти в багнюку немає потріби. Граблями зробіть рядочки в довжину та впоперек, залиште на добу, щоб просохли. Як тільки верхній шар просохне, зразу висівайте ці культури, хоча б по одному рядочку, для раннього вживання. Зверху прикрийте спанбондом.
За сигналом, масового цвітіння мати-й-мачухи , сію у відкритий грунт всі холодостійкі культури (горох, редька, кріп, салат, шпінат, петрушка, щавель, ріпа, морква..) сигналом є. В цей же час сію на розсаду гарбузи, цвітну капусту, броколі, брюссельську. Саме час висівати на розсаду огірки, кабачки (приблизно за 20 днів до висадки розсади на місце).
Під час цвітіння черемхи саджаємо картоплю. Одночасно саджаємо в грунт холодостійкі квіти (ромашки, дзвіночки, волошки, космею).
Після цвітіння бузку можна висаджувати у відкритий грунт під покриття огірки, кабачки, гарбузи, розсаду капусти, цвітної також. На часі стане садіння цибулі.
Квітуюча червона горобина засвідчує, що заморозків більше не буде, можна висаджувати у відкритий грунт розсаду томатів а перці пересадити до парника.
Як перевірити схожість насіння?
І знову почався сезон висівання насіння. І як зажди, ми переглядаємо наш насіннєвий фонд і докуповуємо новинки або ж насіння тих культур, яке хочемо посадити в себе на ділянці. Як уберегти себе від сумнівів щодо якості насіння і нарікань на недоброякісного виробника? У нашому Клубі вже давно прижилася методика, яку запропонувала Наталя Матюшина, досвідчений консультант Клубу. На дно такої поширеної сьогодні одноразової посудини невеликого розміру, в яку часто пакують випічку чи інші продукти, кладемо кілька шарів (5-6) туалетного паперу без ароматизаторів і змочуємо талою, джерельною або структурованою водою. Беремо пакетик з насінням, яке хочемо перевірити на схожість. Наприклад, насіння томатів. Розкладаємо кілька насінин на зволожений папір. Накриваємо кришкою, в якій робимо розкаленим цвяхом чи шилом декілька отворів для доступу повітря. Підписуємо назву сорту – зручно використовувати наклейки. Ставимо посудину в тепле місце і чекаємо декілька днів, регулярно провітрюючи. Через певний час кожна якісна насінина наклюнеться. Можна дати їй ще часу – і ще через декілька днів появиться два листочки і маленький корінчик. Тоді акуратно пересаджуємо малесеньку рослинку в стаканчик для розсади. Те ж саме можна зробити з будь-яким насінням, у якому хочете впевнитись. Якщо воно проросте, то наступним Вашим завданням стане вивчення агротехніки тієї культури, яку Ви хочете посіяти, і умов, які є сприятливі для проростання вибраної Вами культури.