Хороша розсада – багатий врожай.

 

Багато культур, які ми любимо, прийшли до нас з теплих країв  тому за наше коротке літо, вони не встигають визріти при прямому посіві насіння в ґрунт. Перці, більшість томатів, баклажани, селера, деякі квіти краще вирощувати через розсаду. Хочеться поділитися своїм досвідом, щоб вирощування розсади стало приємними клопотами, а не гірким розчаруванням.

Наші міські  квартири – не найкраще місце для вирощування розсади (обмаль  світла, сухе повітря), але цьому можна зарадити .

Рослина починається з насіння, тому в яких умовах насінина буде проростати, таким і буде майбутня рослина. Для того щоб насіння проросло, потрібно не лише посадити його в ґрунт, а створити йому умови, забезпечити теплом і вологою, а дрібне насіння ще й світлом.

Що стосується допосівної обробки насіння ( пророщування, стимуляція, протигрибкові заходи), вирішуйте самі, але майте на увазі, що замочувати у воді на термін понад  24 години не можна, міняйте  воду кожні 5-6 годин. Притримуйтесь інструкції  на препаратах для обробки насіння. Гасло  « Що більше – то краще» може зашкодити.

В жодному випадку  не обробляйте сухе насіння марганцівкою. Насіння зарубіжних фірм вже оброблені (забарвлені), тому обробки не потребують. Для того щоб насіння краще зберігалося його пересушують, тоді терміни проростання можуть  подовжитися.

Я висіваю сухе насіння:  проростає найміцніше, здорове, з якого і вийде добра розсада.

 Терміни  посіву

Дуже поширеною  помилкою багатьох городників – є ранній посів томатів, перців, баклажанів (січень – лютий). На перерощу розсаду боляче дивитись. А здавалося , чому б  не  порахувати. НАПРИКЛАД: вік розсади перцю перед висадкою в ґрунт 60-65 днів. Якщо ми маємо її висадити ну хоча б 10 червня, відраховуємо 60 діб і виходить 10 квітня, додамо 10-15 діб на сходи, сіяти 25-30 березня. Для тих у кого є теплиці термін буде зовсім інший. Кожен може зробити свої розрахунки.

Ємкості для посіву

Приступаємо до посіву насіння. Можна вирощувати розсаду з пікіровкою або без неї. В першому випадку насіння висаджується в невеликі ємкості (ящики, коробки). Потім після сходів пересаджуються  в великі ящики або в окремі горщечки. Для культур які не люблять пересадку, краще скористатися іншим варіантом: висівати насіння в окремі касети, невеликі стаканчики або в торф’яні таблетки. Але ні я якому випадку не підбираємо ємкості « на виріст», не освоєний коренями ґрунт закисає, що може визвати загибель саджанця.

Висів насіння

В ємкість насипаю невеликий шар ґрунту (приблизно 3 см, більше не потрібно, сіянці будуть тут знаходитися не довго),проливаю їх водою, а краще розчином НВ-101 або ЕМ-А, продавлюю ребром лінійки неглибокі рядочки і вкладаю в них насіння, трішечки придавлюючи їх в ґрунт.  Зверху обприскую їх розчином згаданих препаратів, присипаю шаром ґрунту 0,5 см і злегка придавлюю.

Дрібне  насіння (селеру, петунії, портулака, суниці) ні в якому випадку не присипаємо, а лише придавлюємо до поверхні і додатково обприскуємо ( краще сіяти в торф’яні таблетки). Потім ємкості з насінням загортаємо в поліетиленовий пакет або в прозорі контейнери ( щоб ґрунт не пересихав)  і ставимо в тепле місце. Дрібному  насінню обов’язково  потрібне освітлення.

Багато хто щойно посіяне насіння ставить відразу  на підвіконня , що робити не бажано, холодне повітря від вікна охолоджує ґрунт, а для проростання насінню томатів, перцю, баклажанів потрібна температура 25-30 °С, а для капусти, цибулі, селери 20-25 °С. Таку  температуру потрібно підтримувати до сходів, насіння різних рослин, бо сходить воно в різні терміни; одне насіння дає проростки  на 4-5 день,  іншому може знадобитися   місяць, так що не поспішайте звинувачувати насіння краще переконайтеся, що створені всі умови. Зауважте, що насіння висаджене в біогумус, обов’язково проростає і в скорочені терміни.

Як тільки з’явилися сходи, потрібно негайно  дати  проросткам  максимум світла та знизити температуру до 18-20 °С для томатів, перців, баклажанів і до 14-16°С для квітів, щоб вона не витягнулась .

 Пересадка розсади

Після появи другого справжнього листочка пересаджую розсаду в ящики (горшки). Насипаю  шар сухого ґрунту, роблю лунку і обережно взявши рослину за листочки ( не за стебло),пересаджую разом зі шматочком  ґрунту а вже потім поливаю.

    Чому сухий ґрунт? Сухий ґрунт краще огортає корінчики і не допускає пустот. Поливаю НВ- 101 – зменшує стрес після пересадки і прискорює ріст коренів. В перші дні прикриваю розсаду тонким покривним матеріалом, створюється вологий мікроклімат.

Не загущуйте посадки, забезпечте рослини місцем,з урахуванням  подальшого росту, щоб виключити конкуренцію  за світло.

Підкормка розсади

Подальший догляд полягає в поливі та підживленні. Зазвичай зволоження я  поєдную з підкормкою, успішно використовую витяжку з біогумуса. Раз на  тиждень застосовую препарати НВ -101 і Емочки, чергуючи їх.

Розповсюджена  помилка – це надмірне зволоження розсади, краще недолити, ніж перелити, тому що перезволоження ґрунту призводить до недостачі в ньому  кисню і рослина може загинути.

 Вологість повітря

Ще один дуже важливий фактор  – вологість. В квартирі сухе повітря  і рослини вимушені  проганяти через себе багато води, втрачаючи багато енергії, замість  використати її для свого розвитку.

Як підвищити вологість повітря? Найпростіший спосіб поставити ємкість з водою під батарею зануривши туди один кінець  тканини, що легко поглинає воду, а інший на батарею.

Ось такі умови потрібно створити щоб зростити  якісну розсаду.

 

 

Закрыть
Закрыть

Войти

Закрыть

Корзина (0)

Корзина пуста Нет товаров в корзине.
0