Борошниста роса

 викликається грибом, вражає листя і стебла огірка, гарбуза, кабачка,  патисонів з моменту їх відростання, проявляється найбільш часто після випадання роси і при підвищеній вологості повітря. На нижній стороні старого листя пошкоджених рослин з’являються округлі білі плями, кількість і розмір яких поступово збільшуються, вони зливаються; виникають вони і на нижній стороні листя, яке цілком покривається білим борошнистим нальотом, стає світлим або жовто-зеленим, зморщується і темніє. Стебла і молоді листки уражених рослин виглядають хлоротичними, недорозвиненими і навіть гинуть; на рослинах утворюються недорозвинені, передчасно дозрілі плоди, які мають низькі смакові якості. Зимує гриб на рослинних рештках культурних і бур’янистих рослин сімейства гарбузових. Культурні рослини, що ростуть в захищеному грунті, уражаються сильніше, ніж у відкритому грунті.

Заходи боротьби. Чергування культур з поверненням огірка на колишнє місце не раніше ніж через 3-4 роки.  Видалення ураженого листя, рослинних залишків і бур’янів. Підтримання в теплицях температури 20-25 ° С і оптимальної вологості грунту. Обробка насіння препаратом «Мікосан-Н» на 2-3 сек. Профілактично обприскувати рослини біопрепаратами «Планриз», «Триходермін» та «Пентафаг» через кожні три тижні.

При появі перших ознак захворювання обприскують рослини препаратом «Фітодоктор» або «Мікосан», додаючи прилипач «Ліпосам» обов’язково обидві сторони листа. Обробку повторюють кілька разів з інтервалом 8-9 днів. Якщо хвороба продовжує поширюватися, то обробляють цими препаратами через 3-4 дні, чередуючи з імуностимулюючим препаратом «Альга-600» або «Нв-101» та Ем-препаратами.

Закрыть
Закрыть

Войти

Закрыть

Корзина (0)

Корзина пуста Нет товаров в корзине.
0