Аскохітоз

Аскох1тоз – грибкове  захворювання. Вражає листя і стебла рослин, які вирощують у захищеному грунті. Симптоми захворювання спостерігаються у вузлах стебла, на не повністю видалених черешках, листях і пагонів, потім поширюються вгору і вниз по стеблу. На уражених місцях утворюються сіруваті плями з численними чорними крапками. Відзначається також захворювання листя рослин, що починається з нижніх, ослаблених і найменше висвітлених, у вигляді хлоротичних плям з великою кількістю чорних крапок. Рослина швидко всихає й гине. Плоди уражуються починаючи з плодоніжки: спочатку всихають, потім чорніють і розкладаються.

Загущенность посівів, різкі перепади денних і нічних температур, надмірна вологість повітря і грунту сприяють поширенню захворювання. Гриб зберігається і накопичується в грунті на рослинних рештках і вноситься з органічними добривами, що містять заражені рештки гарбузових рослин.

Заходи боротьби. Обробка грунту препаратом «Фітоспорин-М», а лунки перед висадкою насіння обприскати біопрепаратом «Триходермін». Весняна та осіння обробка грунту Ем-препаратом Байкал (1 стакан 10 л води) для знезараження та оздоровлення грунту. Знезараження насіння препаратом «Мікосан-Н» на 2-3 сек, теплиць перед посадкою препаратом «Фітоспорин-зберігання». Дотримання оптимального режиму при вирощуванні рослин. Обприскування рослин біопрепаратами «Планриз», «Триходермін» та «Пентафаг» через кожні три тижні, чергуючі з імуномодулюючими препаратами, такими як «Рібав», «Нв-101» або «Альга-600».  Ретельне прибирання рослинних залишків у кінці вегетаційного періоду.

Закрыть
Закрыть

Войти

Закрыть

Корзина (0)

Корзина пуста Нет товаров в корзине.
0