15 видів рослин, які потрібно садити восени

Осінь — благодатна пора для закладки врожаю. Саме зараз, а не навесні, кращий період для вкорінення саджанців, висадки цибулинних для ранньовесняних клумб і навіть посіву овочів. В цій статті ми розповімо, що садити восени і дамо докладні інструкції про те, як це робити.

Овочі

овочіПідзимовий посів овочів дуже зручний і вигідний для садівника. Знімається весняна напруженість, сходи з’являються раніше, а рослини виростають міцніші та потужніші, та й врожайність у них набагато більше.

Лук-батун. Якщо на вашому городі досі не росте ця цибуля до салату — саме час її посіяти. Батун — багаторічна рослина, на одній грядці зростає по 5-7 років (може і довше, якщо проріджувати сходи). Садити його потрібно восени з першими морозами, щоб цей швидко не дав сходи відразу ж. Насіння висівають в борозенки глибиною 1-2 см.

Озимий часник. Часник садять з вересня по жовтень, щоб він встиг пустити коріння. Глибина загортання однозубок — 5-8 см. Грядку після посадки потрібно мульчувати торфом або перегноєм.

Пряну зелень — кріп, петрушку. Висівають в суху погоду сухими же насінням. Поливати гряди не потрібно. Насіння пройдуть природну стратифікацію і зійдуть, як тільки дозволять погодні умови навесні.

Морква — вдячно відгукується на підзиму посадку. Її теж сіють в суху гряду сухим насінням, так само, як ви робите це навесні. Додаткового укриття морква не потребує — земля і сніг послужать їй хорошою ковдрою.

В зиму можна сіяти буряк і редис. Засаджувати поля ріпою на корм худобі (тільки обирати сорти, які схильні до утворення стрілок) можна в кінці жовтня-початку листопада. Добре сходять листові і кочанні салати, селера і мангольд.

Дуже цікавий досвід підзимової посадки томатів. Насіння сіють вже по холодку, в суху землю в парники. Зверху вкривають їх плівкою або склом, щоб не померзли. Накриття не знімається до весни — поки не з’являться перші сходи. Така зимова розсада виходить дуже міцною, потужною, що не витягнутою, як на віконці, а присадкуватою і дуже живучою.

Квіти

квітиБлагодатний час для посадки квітів — це осінь. Саме зараз потрібно закладати майбутнє ваших клумб і квітників.

Цибулини квітів — крокуси, нарциси, гіацинти, тюльпани, мускарі, хіонодокси садять (або пересаджують) восени. Час посадки стартує з серпня (для маленьких цибулин) і закінчується в кінці жовтня. Пізніше цибулини не саджають — вони не встигнуть відростити корінці і набратися сил для зимівлі.

Багаторічні квіти — квітучі і декоративно-листяні чагарники теж відмінно приживаються восени. Посадіть саджанці троянд — вони встигнуть вкоренитися до настання морозів, а навесні відразу підуть у ріст, не витрачаючи час на акліматизацію. Зверніть увагу на інші декоративні рослини: буддлею,  гортензію,жасмин, клематис, магнолію і рододендрони — їх теж краще садити восени, щоб вони встигли відростити корінці перед впаданням в зимову сплячку.

Однорічники і багаторічники, що розмножуються насінням. Є безліч різновидів однорічників, які можна і потрібно сіяти восени. Ми рекомендуємо висаджувати під зиму: космею, годецию, волошка, настурції, календулу, маргаритки, рожу, незабудки і віолу.

Квіти, посіяні восени, виростуть міцними, пишними і здоровими.

Плоди та ягоди

фрукти і ягодиВосени можна вкорінювати майже всі види плодово-ягідні дерева та кущів. Але при цьому важливо враховувати специфіку регіону і вибирати сорти з урахуванням зимових температур. Починають посадку разом з листопадом, а закінчують за 20-25 днів до настання стійких заморозків, щоб рослини встигли вкоренитися.

Груша і яблуня — відмінно почувають себе при осінній посадці. Бажано заздалегідь готуватися до цього моменту, зробити розмітку, викопати ями і закласти в них добрива. При отриманні саджанця — опустити корінці в розчин Корневіном, щоб тканини наситилися вологою. Размочене і зламане коріння підрізають до здорової тканини. Ті корінці, на яких є напливи каллюса — чіпати не можна. Саджанці прикопують родючим грунтом і залишають для вкорінення. При настанні холодів — ОБОВ’ЯЗКОВО утеплюють. Пристовбурні кола потрібно підгорнути, стовбур укутати картоном. Якщо саджанець невеликий — то найрозумніше зробити над ним курінь з тонких жердинок і закріпити на ньому покривний матеріал.

Смородина і аґрус — прекрасно переносять підзимну висадку, навесні у них швидко розпускаються бруньки і наростають гілки. Найкращий час для вкорінення — жовтень. Ями готують заздалегідь, закладають в них добрива і дають відстоятися, щоб ґрунт прогрівся і осіла. Після посадки пристовбурні кола мульчують, а самі саджанці урізують до 3-4 бруньок над поверхнею грунту. Не треба боятися чи шкодувати — це необхідна операція, яка потрібна для стимуляції розгалуження.

Восени сприятливий час для висадки листяних дерев: береза, клен, тополя та інші. Майже 100% приживлюваність у хвойних дерев, висаджених восени — вони прекрасно почуваються в прохолоді і встигають акліматизуватися на новому місці до настання морозів. Не бійтеся експериментувати і саджати те, що вам хочеться саме зараз.

Закрыть
Закрыть

Войти

Закрыть

Корзина (0)

Корзина пуста Нет товаров в корзине.
0