- Насіння купуйте лише в надійних джерелах. Основа отримання гарної розсади, а, як наслідок, хорошого врожаю – це якісне насіння.
- Сійте насіння в рихлий грунт. Найкраща суміш – приготована власноруч.
- Спочатку полийте ґрунтову суміш в ящиках перед посівом насіння, в іншому випадку насіння з водою буде затягнуте в глиб і період схожості буде розтягнений.
- Висівайте насіння таку кількість, яка потребується, інакше посіви будуть загущені, а рослини виростуть слабкими та довгими.
- Підтримуйте температуру.
До появи сходів температура вища, після їх появи – нижча на 5-7 °С вдень та 10 °С вночі.
- Щілини в вікнах заробити, щоб не було протягу. На батарею потрібно положити картон, фанерку, щоб відгородити розсаду від потоків теплого і сухого повітря.
- Використовуйте дренажні ємкості. Застій води та надмірне зволоження може призвести до гибелі насіння та сходів. Запобігайте швидкому підсиханню поверхні грунту, мульчуйте.
- Слідкуйте за освітленням .
Недостатнє або не рівномірне освітлення приводить до викривлення та витягування розсади, що різко знижує врожайність.
- Завчасно пікіруйте розсаду. Для більшості культу р – це після появи 2-3 справжніх листочків. Після вкорінення розсади проводять перше підживлення. Краще всього використовувати НВ – 101, ЕМ –А або універсальні добрива біоліт, вермістим, гумівіт. Підживлювати раз на тиждень чергуючи препарати.
- Загартовуйте розсаду перед висадкою.
Висаджуйте розсаду ввечері або в похмуру погоду.
Підготовка ґрунту під розсаду
0,5-1 склянка ЕМ-бокашів на одне відро грунту (вологістю приблизно 30%), перемішати, потім суміш слід герметично упакувати та тримати у прохолодному місці 20-30 діб.