ЕМ-технологія в побуті

1480704152_s1_377246_56

Стан навколишнього простору, в якому перебуває людина, безпосередньо впливає на стан її здоров’я. Погіршення санітарних норм, запиленість, загазованість — першопричина основних захворювань наших сучасників. Бактерії, віруси, грибки, паразити постійно оточують людину і проявляють свою сутність в силу покращення чи погіршення стану життєвого спільного простору.
Основу домашнього пилу складають частинки омертвілої шкіри, волосся, квітковий пилок, шерсть домашніх тварин, якщо останні живуть в будинку.
Застосування ЕМ-технології в побуті забезпечує: 
 • дезинфекцію приміщення, очищення повітря від пилу, пилових кліщів, залишків органіки;
 • знищення конденсаційної плівки на поверхні кухонних приладів та меблів;
 • знищення неприємних запахів, плісняви та грибків;
 • видалення жирових забруднень килимів, паласів, обивки диванів та одягу;
 • очищення зливних та каналізаційних систем;
 • оптимізацію поводження з побутовими відходами;
 • покращення умов утримання домашніх тварин та кімнатних рослин.
ЕМ-препарати безпечні для людей і тварин, тому обрискування чи обробку можна проводити в їх присутності.
Регулярне використання ЕМ-технології в прибиранні приміщення не тільки дезинфікує та очищує поверхні, а і зменшує кількість осідаючого пилу. Ефективні мікроорганізми оселяються на предметах та продовжують працювати після прибирання, очищаючи самі предмети та повітря навкруги них.
КОМПОСТУВАННЯ
1480704474_05ae6b

Відомо, що в природі, рослини привносять в ґрунт набагато більше органіки, ніж беруть з неї.

 Рослини беруть з ґрунту тільки від 2 до 6% хімічних елементів, а решта 94-98% вони отримують з повітря. Таким чином, при внесенні компосту в ґрунт, ми повернемо в 10-25 разів більше хімічних елементів, ніж необхідно рослинам для наступного врожаю.

 Для приготування компосту підійдуть будь-які органічні рештки:

 • відходи тваринництва (випорожнення тварин, гній, пташиний послід);
 • підстилка, після використання в місцях утримання тварин;
 • відходи борошномельного і круп’яного виробництва, паперової промисловості;
 • адово-городні рештки (бадилля, бур’яни, трава, листя, тирса, солома, лушпиння соняшнику, тощо);
 • харчові та побутові відходи.
На відміну від звичайного компосту, який готується роками, ЕМ-компост може бути використаний вже через 1- 5 місяців після закладки, а при нагальній необхідності, через 2-3 тижні. Подальше дозрівання компосту буде відбуватися вже в ґрунті.
ЕМ-компост - це концентрат органіки, ферментований за допомогою ЕМ-препаратів.
Залежно від терміну використання і досягнення необхідної якості, компост готують аеробним (з доступом повітря) і анаеробним (без доступу повітря) способами. Аеробний спосіб застосовується для швидкої ферментації органіки, і компост готовий до вживання вже через 1,5-2 місяці після закладки, але може бути використаний і через місяць.
При анаеробному компостуванні температура бурту, за рахунок саморозігріву компостної маси, часто підвищується до 40-80 °С. При цьому, гине велика частина патогенної мікрофлори, а також яйця гельмінтів, личинки шкідників і насіння бур’янів. Після «згорання» легко ферментованих органічних решток, температура бурту знижується до 20-25 °С. Залежно від розміру часток і температури повітря, ферментація органіки триває 3-5 місяців, хоча компост можна, за потреби, використовувати вже через 2-3 тижні.
Анаеробний компост ефективніший, ніж аеробний. Хоча аеробний компост дозріває швидше, при доступі повітря відбувається й швидка втрата поживних речовин, що знижує цінність компосту. Ферментація компосту без доступу повітря зберігає максимальну кількість поживних речовин та колонію факультативних анаеробних ЕМ, що відповідають надалі за зростання врожаю і його якість. Чим довше процес ферментації анаеробного компосту, тим вище його поживна цінність, і тим менше залишається в ньому патогенної мікрофлори.
Чим більше кількість складових компосту, тим вище його поживна цінність. Тому внесння компості гною або пташиного посліду, збагачує якість та прискорює процес компостування.
Поживна цінність ЕМ-компосту в 5-10 разів вища за цінність гною, компостованого без ЕМ. Відповідно, менші і норми внесення.
Застосування ЕМ-компосту підвищує врожайність. Під час дозрівання компосту відбувається процес ферментації, а не гниття, тому відсутні неприємні запахи.
Осіннє внесення компосту провокує проростання бур’янів, які гинуть з подальшими морозами, не залишаючи потомства. Коріння бур’янів, після осінньої землеобробки, через свіжі зрізи піддаються дії мікроорганізмів, переробляються ними, і теж гинуть. Так, через рік-два, можливо позбавитися від бур’янів без спеціальної боротьби з ними.
ЕМ -компост є найбільш продуктивним джерелом, як для підживлення ґрунту, так і для підвищення врожайності сільськогосподарських культур.

ЕМ-технологія у вирішенні екологічних проблем.
 

Багатофункціональність ЕМ-препаратів дозволяє вирішувати цілий ряд екологічних проблем.

 

 

 

ЕМ-технологія застосовується:

 

 • в очищенні водоймищ: усуває неприємний запах та мутність води, очищує воду та муловий осад від патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, нафтопродуктів, зменшує рівень мулового осаду та протидіє заболочуваності водойми, унеможливлює цвітіння води, насичує воду киснем, створює сприятливі умови для розвитку флори і фауни водойми;
 • в очищенні промислових та господарсько-фекальних стоків: усуває неприємний запах, прискорює розкладання органічних решток, знищує патогенну та умовно-патогенну мікрофлору, збудників хвороб, паразитів та комах, зв’язує та утилізує осад, запобігає забрудненню грунтів та поверхневих вод, перетворює небезпечні відходи в органічні добрива;
 • в очищенні грунтів та водоймищ від нафтопродуктів: повне розкладання нефтопродуктів;
 • в переробці сміття та продуктів його розкладу: прискорює процес переробки сміття, усуває неприємний запах, нейтралізує шкідливу дію важких металів та інфільтрату, запобігає забрудненню поверхневих вод, зменшує концентрацію хлорметанових, бензольних та вуглецевих сполук, перетворює небезпечні відходи в органічні добрива;
 • у вирішенні загальних проблем населених пунктів, ЖКГ та побуті: очищує уражені грунти, усуває забруднення, нейтралізує шкідливу дію важких металів в атмосфері та вуличному пилу, знищує плісняву, грибки, запах вологості та комах у підвальних приміщеннях, утилізує залишки життєдіяльності людей та тварин, нормалізує загальний санітарний стан довкілля;
 • у вирішенні єкологічних проблем, пов’язаних з промисловим тваринництвом: усуває неприємний запах, запобігає накопиченню залишків життєдіяльності тварин та їх шкідливому впливу на довкілля, перетворює їх в органічні добрива, зменшує ризик розповсюдження хвороб та паразитів;
 • у відновлені лісів після вирубки та пожежі: прискорює процеси рекультивації грунтів, відновлення екосистеми грунту, створює природні умови для ефективного розвитку молодих насаджень.

 

 

ЕМ-технологія в бджільництві

Особливості застосування ЕМ-технології в бджільництві заключаються в тому, що об’єктом розведення є комахи.
Бджоли досить чутливі до забруднення навколишнього середовища, впливу чисельних ворогів, паразитів та хвороб. Тому, захист їх необхідно проводити засобами, що не мають негативного впливу на самих бджіл та якість виробленої ними продукції.
Досвід застосування ЕМ-технології в бджільництві наочно демонструє стійкі результати. У вуликах, оброблених ЕМ-препаратом, перед зимівлею та додаванням його до підкормки, на третину зменшується кількість підмору. Після закінчення зимівлі, бжоли з оброблених вуликів, вилітають раніше та інтенсивніше, що відображається на об’ємі та швидкості медозбору. Додавання ЕМ-препарату до підкормки навесні стимулює бжолину матку до збільшення відкладання яєць.
Застосування ЕМ-препарату запобігає виникненню таких захворювань у бджіл, як американського та європейського гнильця, нозематозу, кальціюнювання приплоду. Спостерігається позитивна дія ЕМ-препарату в боротьбі з кліщем Варроа.

 Використання ЕМ-технології в тваринництві

Одним із головних чинників нормального розвитку тварини є оптимальне співвідношення та стан мікробів, як в навколишньому середовищі, так і в самому організмі тварини.
Технологія вирощування тварин з використанням ефективних мікроорганізмів спрямована на посилення впливу корисних бактерій та унеможливлює розвиток патогенної флори, а також зменшує шкідливе навантаження на екологію.
ЕМ-технологія має широкий спектр застосування, позитивно зарекомендувала себе у вирощуванні врх,свиней,кролів,птиці,рибі,бджіл та інших.
Застосування ЕМ-технологій, при мінімальних витратах дозволяє:
 • нормалізувати травні процеси у шлунково-кишковому тракті;
 • поліпшити обмін речовин в організмі тварини;
 • підвищити продуктивність тварин та надоїв, вміст білків та жирів в молоці;
 • покращити стан здоров’я і підвищити прирости живої ваги;
 • очистити об’єкти зовнішнього середовища від патогенної бактеріальної мікрофлори, грибків, цвілі та неприємних запахів.
Застосування ЕМ-технології у тваринництві:
1. Санація місць утримання тварин.
Мікробний склад повітря, головним чином, залежить від пилового забруднення. Головним джерелом забруднення атмосферного повітря є гнойові маси, що зберігаються безпосередньо на тваринницьких підприємствах.
Перенесення та розповсюдження шкідливих компонентів повітряним шляхом посилює негативні наслідки локального забруднення атмосфери на тваринницьких підприємствах. Обробка приміщень утримання тварин з використанням ЕМ-технології сприяє усуненню запаху в місцях утримання тварин, зменшення концентрації аміаку в повітрі. Це сприятливо впливає на стан здоров’я тварин, особливо молодняку. А також, дозволяє істотно знизити енерговитрати на обігріві приміщення, за рахунок зменшення кількості провітрювань в холодну пору року.
Обробку проводять шляхом обприскування в приміщенні утримання тварин. При попаданні на тварину, препарат сприятливо впливає на шкіру, зменшує подразнення, свербіння, сприяє загоєнню ран. Аерозоль насичує повітряне середовище приміщень, проникає в усі шпарини, і конденсується у вигляді найдрібнішої роси, знезаражує не тільки поверхні, але і повітря в приміщенні.
Використання ЕМ-препаратів для дезинфекції приміщень утримання тварин показують наступні мікробіологічні результати: вже після першої обробки зникають бактерії групи кишкової палички, золотистий стафілокок, протеї та ентерококи.
2. Застосування ЕМ-препаратів при випоюванні тварин.
ЕМ-препарати, як добавка до питної води, нормалізують кишкову мікрофлору у тварини. Корисні мікроорганізми активно витісняють і пригнічують гнилісні, умовно патогенні, патогенні бактерії і найпростіших. В результаті, підвищується засвоєння поживних речовин корму при одному і тому ж раціоні до 70%, збільшуються прирости, поліпшується здоров’я тварин, зменшується неприємний запах від фекалій та сечі.
3. Застосування ЕМ-препаратів при вигодовуванні тварин.
Додавання в раціон тварин ЕМ-препаратів дозволяє значно підвищити засвоюваність кормів, прискорити набір ваги тваринами, за рахунок підвищення поживної цінності кормів.
Корм, безпосередньо, перед вживанням обприскують водним розчином ЕМ-препарату або додають до корму вже ферментовані ЕМ-Бокаші.
Результом застосування є покращення якості та поживної цінності корму, підвищення коефіцієнту засвоєння, зменшення кількості споживання тваринами корму та прискорення приросту ваги тварин.
4. Утилізація залишків життєдіяльності тварин.
Гній являє собою значну загрозу в епідеміологічному та епізоотичному сенсі, оскільки може бути джерелом ряду збудників інфекційних та інвазійних захворювань тварин і людей.
Метод ферментування гною ЕМ-препаратом, в короткий термін, перетворить купу відходів, що належать до категорії небезпечних, у добрива високої якості.
ЕМ-препарати застосовуються для обробки будь-яких систем збору відходів, в тому числі, для обробки резервуарів, відстійників і гноєзбірників. Ферментація гною у відстійниках значно покращує санітарний стан тваринницького господарства, знижує ризик забруднення ґрунтових та поверхневих вод, усуває сморід і покращує екологічний стан довкілля.
Отримані високоефективні добрива, що не містять патогенної мікрофлори, рекомендовані для застосування у сільському господарстві та на садово-городніх ділянках для відновлення родючості ґрунтів та підвищення врожайності.
Застосування ЕМ-технології ґрунтується на використанні ЕМ-препаратів.
Компанія «ЕМ Україна» для вирощування тварин виробляє препарати: EMБІОТИК — рідкий розчин і Бокаші ЕМБІОТИК — ферментовані висівки.
ЕМ-препарати можуть використовуватися разом з вітамінами та амінокислотами, препаратами лікувальної дії.
Методика застосування ЕМ-технології досить проста, але, разом з тим, забезпечує високий прибуток, прекрасні результати в сфері очищення стоків, переробки відходів життєдіяльності тварин в цінні види ферментованих добрив, а також для усунення смороду в місцях утримання тварин та складування гною.
Перехід на ЕМ-технологію значних матеріальних витрат не потребує. Вона без проблем поєднується з традиційними технологіями і не вимагає істотних змін ні самої технології, ні реконструкції або заміни обладнання.